ככה לא עושים דיאטה


דיאטות וירידה במשקל

המילה דיאטה היא מאוד מאוד מעורפלת, כי כשאנשים שומעים אותה הם ישר חושבים שזה בעיקר כולל שינוי בתזונה ולעשות ספורט.

אלו לפחות המילים שבהם משתמשים רוב המתאמנים החדשים שאני פוגש כל שבוע, שמגיעים בלי הרבה רקע וניסיון בדיאטות: תזונה וספורט.

וזה שקר אחד גדול, כי העיקר הוא לא התזונה ולא הספורט אלא העיקר הוא היכולת להתמיד ולבצע שינויים בדרך כדי למקסם ולשפר את התהליך.

 

לפני שאציג 2 כלים שגויים ומטעים למדידת התקדמות בדיאטות, אני אתן דוגמא שתסביר את מהות הכתבה הזאת בצורה פשוטה מאוד.

אם אתם רוצים לנסוע ברכב שלכם מתל אביב לאילת, יש מרכיב אחד שבלעדיו לא תגיעו לשום מקום: דלק. בלי דלק, תשכחו מאילת.

כשאתם רוצים להגיע למטרה שלכם, בין אם זה להוריד את השומן מהבטן ובין אם זה לרדת במשקל 7-10 ק"ג, הדלק שלכם הוא לא התזונה והאימונים אלא הוא מוטיבציה ומשמעת עצמית.

 

בדקת שיש לך מספיק דלק?

 

שלא תבינו לא נכון, אתם כן צריכים לדעת מהי התזונה הנכונה ומהם האימונים המתאימים שאתם צריכים לשלב כדי להגיע למטרה שלכם, אבל לפני הכל אתם צריכים את היכולת לעשות את אותם אימונים ואת היכולת להקפיד על התזונה שלכם. בלי היכולת הזאת, אתם תישארו תקועים.

במילים אחרות, אתם יכולים להיות בעל המכונית הכי חזקה ועוצמתית שיש, עם הריפוד והסטייל הכי מרשימים שיש ועם המנוע והביצועים הטובים ביותר, אבל בלי דלק, האוטו לא שווה דבר וחצי דבר. (קרדיט למנהל שלי בארומה בגיל 14 "חיים, אין סיבה וחצי סיבה ש….").

אז מן הסתם, כל דבר שייקח מאיתנו דלק (מוטיבציה) יגרום לנו לעקב או כמו ברוב המקרים לעצור לגמרי את הדיאטה שלנו. ואתם לא רוצים את זה. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא לאבד מוטיבציה בדרך.

לכן, אני מציג בפניכם כרגע 2 כלים שבטוח יורידו לכם את המוטיבציה ושבעזרתם אנשים מצליחים להיכשל בצורה מתמדת ומדהימה בכל דיאטה חדשה שהם מחליטים לנסות. עכשיו, הבחירה היא בידיים שלכם, והעצה שלי, שעובדת רק 99% מהזמן, היא להימנע מהכלים האלו כמה שיותר:

 

 1. מראה שעל הקיר, מי הכי בוס בעיר?

בדיוק כמו בדוגמה של החקלאי כאן, העיניים שלנו הם הכלי הכי גרוע כדי לזהות שינוי או התקדמות. במיוחד העיניים שלנו.

אנשים אחרים לעומת זאת, שלא ראו אותנו הרבה זמן יוכלו לשים לב לשינויים מאוד קטנים אצלינו, בזמן שאנחנו "נרגיש" שאין שום שינוי.

אם יש דבר ש95% מהדיאטות מתעלמות ממנו הוא ההעמדת פנים שבדיאטה הכי חשוב להתרכז בתזונה ובאימונים, בעוד שלפי העובדות, 95% עוצרים את הדיאטה שלהם מויתור עצמי ומאיבוד מוטיבציה כי הם לא ראו תוצאות.

כשאנחנו מסתכלים כל יום במראה אנחנו לא נראה שום שינוי ושום התקדמות. 2 סיבות נוראיות שבגללן אתם צריכים להפסיק להסתכל במראה הן:

– כשאתם מסתכלים במראה ואתם לא רואים שינוי, המח שלכם יתחיל לשחק בכם ולהגיד "הנה זה לא עובד", "את רואה, את לעולם לא תצליחי", "השומן הזה לעולם לא יירד", "נראה לי שהשמנתי".

איך אני יודע את זה? כי יש לי מתאמנים ומתאמנות, שאני בעצמי מודד להם את ההתקדמות ורואה בוודאות, בלי שום ספק, מהי ההתקדמות שלהם, מאיפה היא מגיעה ומה השתפר, ועדיין הם חושבים שהם או תקועים או משמינים. בן אדם שעושה את התהליך לבד, צריך המון משמעת עצמית כדי לעמוד מול המראה שוב ושוב ושוב ולא להיכנע לראש שלו שמנסה לחבל לו בתהליך.

 

2. הרובוט האכזרי

המשפט שכל מתאמן ומתאמנת מקבלים בפגישה הראשונה שלנו הוא "שקילה מתבצעת פעם אחת בשבוע, על הבוקר, לאחר השירותים, עם כמה שפחות בגדים". המספר שכתוב על המשקל הוא כמו סם.

אנשים כל הזמן רוצים לבדוק מה המספר, כאילו זה אינדיקציה למשהו. אני יכול להבין למה, כי זה דבר שהושרש אצלינו עוד מהילדות אבל זה האויב הכי גדול בדיאטות, במיוחד לנשים. הסיבה היא סופר פשוטה.

המשקל שלכם היום, הוא לא המשקל שלכם בעוד שעה ולא המשקל שלכם בעוד יומיים. רוצה לעלות ק"ג תוך 2 דקות? תשתה ליטר מים ותעלה על המשקל. האם זה אומר שהשמנת? ברור שלא.

הדרך היחידה והאפקטיבית לעקוב אחרי המשקל היא באופן שבועי, ולאחר כל חודש לראות את ההבדל בין כל שבוע ואת ההבדל בין תחילת החודש לסוף החודש.

מדידה בין שבוע לשבוע לא מספיק מדויקת. אם השבוע אני אוכל יוגורט לפני השינה ולמחרת אני שוקל 60 ק"ג, המספר ישתנה שבוע הבא, אם ביום ראשון לפני השינה, אני יאכל המבורגר וצ'יפס.

נשים במיוחד לא יכולות לסמוך על המספר שרשום על המשקל. מחזור והורמונים גורמים למשקל לקפוץ כמו סופר מריו שיכור. בנוסף, נשים שמתחילות לבצע אימוני כח בפעם הראשונה, או יותר נכון לעשות אימוני כח אפקטיביים, יחוו עלייה מסוימת במסת השריר, דבר שישפיע על המשקל.

לכן, נשים צריכות להתייחס למשקל באופן חודשי, ולהשוות בין חודש לחודש, ולראות את השינוי שחל בין כל השבועות.

לסיכום, וודא שאתה יוצא לשינוי הגופני שלך עם הכלים הנכונים, חמוש במידע רלוונטי, אפקטיבי ותכל'ס שייקח אותך מהר, בלי הרבה טעויות, לגוף חטוב ואסתטי.

לחיי הגוף החזק והחטוב שלך,

חיים תכל'ס כהן.

========================================================

אירועי LIVE קרובים עם חיים כהן – את זה אתה לא רוצה לפספס:

========================================================

להתעורר בפסגה

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *