איך לשלוט בתת המודע שלך (הדרך ההפוכה) – חיים כהן סבן


מוטיבציה

 

החיים יכולים להלחיץ.

זה יכול להיות פיטורין.. חברה שלך 'רוצה לדבר'… מינוס בבנק… צריך להוציא כסף על פרסום ובו זמנית לשלם על שכר הדירה… יש חוב מביטוח לאומי… אחד מההורים שלך פתאום צריך עזרה רפואית.. עברו כבר מספר חודשים מאז שיצאת עם מישהי מרוב שאתה עסוק בלעבוד ולשרוד…. צריך לשלם לעובדים אבל בקושי גומר את החודש… הזוגיות שלך מתפוררת ואתה יודע שאם לא תיקח צעד בנושא, כבר לא תהיה לך זוגיות… או שלפעמים אנחנו סתם מרגישים חנוקים בתוך הראש שלנו ומרגישים שאנחנו צריכים רגע הפסקה מהכל.

 

איך זה היה מרגיש אם היה לך כפתור 'עצירת זמן' שמאפשר לך לעצור את הזמן כדי שתוכל להתסכל על החיים שלך ממבט נקי ותחושה של רוגע בלי שתצטרך להיות איפשהו, לעשות משהו או להיות מישהו.

 

די מדהים, לא?

 

אז תרשה לי להראות לך דרך מיוחדת, קצת שונה ולא שגרתית. שתיתן לך כח להתמודד עם כל דבר שיגיע. לא, לצערי אני לא יכול להבטיח לך חיים ללא אתגרים, אבל אני כן יכול להראות לך דרך 'הפוכה' שלא שמעת עליה שמאוד תעזור לך להיות עוצמתי ברגעים שבדרך כלל מצליחים לעצור אותך… לעכב אותך ולפעמים אפילו לשבור אותך לגמרי.

 

לפני מספר ימים ישבתי עם צוות מתנדבים שהגיע לסייע לי ולצוות שלי לבצע שיחות טלפון למאות אנשים שהתעניינו להגיע לסדנה שלי 'להתעורר בפסגה' שם אני מראה פורמולת 6 צעדים מוכחת להצלחה שתעזור לך באופן מיידי לפתור כל אתגר או מכשול שעוצר אותך כרגע בחיים האישיים שלך, בזוגיות שלך ובקריירה שלך.

 

בצוות המתנדבים ישבו 4 לקוחות עסקיים בתוכנית ליווי שלי והסברתי להם שאנשים שמגיעים לסדנה להתעורר בפסגה הם אנשים רגילים לחלוטין שמתקשים להתמיד לאורך זמן בדברים שחשובים להם ומה שעוצר אותם זה בעיקר מנטלי.

רגש ומצבי רוח שעוצרים אותך מלפעול ובמקום לפעול, אתה מסיח את עצמך עם דברים לא חשובים, צופה בסרטונים ביוטיוב, מחפש מוטיבציה מספרים, נפגש עם חבר, הולך לישון, פותח את המקרר ומכין אוכל… העיקר לא לפעול.. לפחות לא ברגע זה.

 

ואז הסתכלתי על אותם 4 לקוחות עסקיים שלי ושאלתי אותם "כמה ממכם, למרות שכבר עשיתם את כל סדרת הסמינרים שלי, כולל מגנט של הצלחה – הסוד האמיתי לביטחון עצמי גבוה, כריזמה חברתית והשמדה מוחלטת של פחד מכישלון', רואים שלמרות שהתקדמתם, חלק ממכם מצאתם בחורה לחיים, חלק ממכם השגתם עוד מקורות הכנסה פסיביים ואקטיביים… שעדיין מה שתמיד עלול לעכב אתכם, זה רק מצבי רוח ורגשות".

כולם הרימו את היד!

 

לכן בכל שלב, גם עכשיו וגם בעוד 20 שנה…. בין אם תעשה פי 100 יותר כסף.. ובין אם תהיה לך משפחה עם מישהי מדהימה שאתה אוהב וילדים מדהימים, בריאים שיירצו להיות כמוך כי אתה תהיה מקור להשראה בשבילם.

עדיין… יחכו לך שם מצבי רוח, רגשות ומחשבות שינסו להוריד אותך למטה, לעצור אותך, לעכב אותך ולגרום לרצות לוותר. לוותר על ההשקעה שלך בזוגיות שלך, בילדים שלך, בגוף שלך, בעבודה שלך, בקריירה שלך ובחלום שלך.

 

אז רגע לפני 'הדרך ההפוכה המיוחדת שלי', הנה סיפור. סיפור שימחיש לך 'מה לא לעשות בחיים'. ואת האמת? זה הרבה יותר חשוב לדעת מה לא לעשות, מאשר מה כן לעשות, כשזה מגיע לניהול נכון של המצבי רוח שלך ושליטה מוחלטת ברגשות שלך.

 

תפסיק לדפוק את הראש בקיר ולשאול למה כואב לך!

 

לפני מספר שנים הייתי בטיול. בוקר אחד קמתי וגיליתי הודעה מאוד לא נעימה מחכה לי "כרטיסי האשראי שלך נחסמו עקב צו עיקול…". במילים אחרות, הבנק ביטל לי את כרטיסי האשראי בגלל טעות בראיית החשבון.

לאף אחד לא אכפת שזו הייתה טעות… בטח שלא לבנקים או לרשויות, כי הם פעלו כמו טיל לדרוש את הכסף שלהם, גם אם זו הייתה טעות בהנהלת החשבונות.

באותו הרגע נכנסתי ללחץ איום והמח שלי הוצף במחשבות. זו הייתה הפעם הראשונה שזה קרה לי והנה הטעות שאני עשיתי. וזו הטעות של 'לדפוק את הראש בקיר ולשאול למה כואב לך'.

במיידי, הרמתי טלפון ל4 אנשים שיטפלו לי בנושא הזה, שלחתי מייל, משכתי כספים ממקום אחר כדי להרגיע את הרשויות עד שאני אתקן את הטעות, התעצבנתי על הגורם שעשה את הטעות וצעקתי עליו בטלפון ומאותו רגע כל הטיול נהרס לי. לא משנה מה עשיתי בטיול, זה העסיק לי את המח בלי סוף.

 

זיהית את הטעות? זיהית מה לא לעשות?

 

אני בספק. כי מה שעשיתי היה 'די נורמלי'. אבל היום אם דבר כזה יקרה, אני אלך למסעדה עם חבר, אשתף אותו בתוכניות שלי לעתיד, אספר לו חווית מהימים האחרונים ויהיה לנו כיף לא נורמלי. אני בכלל לא יעשה אפילו פעולה אחת קטנה בנושא. כלום. נאדא.

 

כי ילד קטן שנופל בוכה, כי מצפים ממנו לבכות. אם ילד קטן נופל ומקבל מכה, יש 2 אפשרויות: אמא רצה בהיסטריה לילד, מרימה אותו במהירות והילד מקבל את המסר 'שיט… משהו לא בסדר. אני כנראה צריך לבכות' ואז הוא בוכה. אפשרות שנייה: ילד נופל, ילד קם. אמא מנקה לו את המכנס, אומרת לו הכל בסדר, הילד לא מקבל מסר לבכות אז הוא לא בוכה.

תרגיל שידפוק לך את המח לכמה ימים: בפעם הבאה שאתה נופל, דופק את האבצע בשולחן או מקבל מכה כלשהי, אל תגיד כלום. הדבר הראשון שאתה תקלוט זה שב99% מהמקרים, לא כואב לך בכלל. הדבר השני שידפוק לך את הראש הוא שכל החיים שלך כמעט לא היית חייב להיות תגובה למה שקורה. אם אתה דופק את האצבע בשולחן אתה לא חייב להגיד אאוץ'. זה משהו שלמדת מהילדות שלך ואתה יכול לעצור את זה עכשיו.

 

הטעות שהרסה לי את הטעות וכנראה הורסת לך את החיים

 

הטעות שלי הייתה 'להגיב' למה שקורה במקום לשאול את עצמי מה נכון לעשות עכשיו. כל מה שקרה זה שביטלו לי את כרטיסי האשראי. קרתה טעות. אין צורך לצעוק על אף אחד, אין צורך לדבר עם 4 אנשים ולספר למה כמה אני לחוץ. יש את מה שקרה במציאות ויש פעולות שאני יכול לעשות כדי לפתור את זה.

אבל….

 

עצם זה שישר עשיתי פעולות של בן אדם לחוץ גרמו לי להיות לחוץ. אבל רגע… זה לא הכל. כי עצם זה שעשיתי פעולות של לחץ, הראיתי לתת מודע שלי (כמו לילד הקטן שנופל ובוכה) שמשהו לא תקין ושאני צריך להיות בלחץ. התת מודע שלי קיבל את המסר 'משהו לא בסדר' וישר הציף לי את כל המח במחשבות של 'אמאלה, מה עושים, זהו זה הלך כל העתיד שלי, תתקשר לכל העולם ואשתו ותספר לו מה קרה, בוא נאזין לסרטוני מוטיבציה כדי לא להיות באדון'… מוכר לך? J.

 

היום, לא משנה מה יקרה, אני אהיה קר ב100% וישאל את עצמי איך אני רוצה להגיב, לפני שאני מגיב. במילים אחרות 'מהי המציאות ומהי הפעולה שנדרשת ממני כדי להגיע למציאות אחרת'.

 

תהיה קר ואתה לעולם לא תהיה לחוץ

 

במילים אחרות, באותו הרגע שקיבלתי את ההודעה שכרטיסי האשראי שלי בוטלו, הנה מה שהייתי עושה עם המנטליות שיש לי היום.

  • בודק כמה צריך לשלם עם הגורם האחראי?
  • מהו הדדליין שיש לי לשלם את זה?
  • בודק האם יש לי צורך בכרטיסי אשראי עד שאני חוזר מהטיול?
  • מדבר רק עם בן אדם אחד מומחה שמבין ושואל אותו מהי הפעולה שאני צריך לעשות?

מקדיש לזה שעה אחת מהטיול, ואז הולך ונהנה מהטיול. התת מודע שלי מקבל מסר 'הכל תקין והכל בשליטה' ואז כל המחשבות שלי הן חיוביות ומותאמות למנטליות של 'הכל טוב, הכל בשליטה'.

 

החיסרון בגישה הזו

 

אתה לא יכול לעבוד על התת מודע שלך. אם אתה מחליט שאתה עושה דיאטה והפעם 'זה יעבוד לך' אבל בפנים אתה יודע שיש חבילת ביסלי בארון השמאלי במטבח, התת מודע שלך גם יודע את זה. התת מודע שלך יכשיל אותך ויגרום לך לאכול את הביסלי הזה. אם לא עכשיו אז בעוד 3 ימים. כי עד שלא 'תפעל' בצורה שמותאמת להחלטה שלך, התת מודע שלך לא ייתן לך להצליח. ברגע שתזרוק את כל הג'אנק מהבית שלך, תכין סלט לכל השבוע הקרוב, תיקח מאמן אישי ל10 אימונים, תקנה נעלי ספורט – כל הפעולות האלו משדרות לתת מודע שלך שאתה רציני ורק אז תוכל להצליח. התת מודע שלך יודע מי אתה באמת. לא מי אתה מנסה לשדר לאחרים שאתה… לא מי שאתה מספר לעצמך שאתה… אלא מי אתה באמת ומה אתה מסתיר מאחרים.

רק אז יהיה לך 'כח רצון להתמיד לאורך זמן' כי לא יהיו לך שאריות של 'תוכנית ב' למקרה שזה לא יעבוד בשבילי' כמו הביסלי בארון שלך.

ולכן, הספיקה תגובה אחת שלי כמו 'להתעצבן על הגורם האחראי שעשה את הטעות' כדי להראות לתת מודע שלי 'הגיע הזמן להילחץ ולהיכנס למנטליות של הישרדות, פחד ולחץ'.

 

ברגע כזה ההורמונים שלך משתנים בגוף, אדרנלין משתחרר ואתה ממש מרגיש כאילו אתה בסכנה. זאת הסיבה שלפעמים הכל יכול להיות תקין, אך הגוף שלך יגיב כאילו אתה ביער חשוך עומד פנים מול פנים מול דב רעב כשדם נוזל לו מהשפתיים.

מספיק פעולה אחת שמשדרת לחץ, כדי להיות בלחץ.

 

הדרך ההפוכה

 

אז עכשיו קראת 'מה לא לעשות'. לך תן לייק לעמוד כדי שאני אדע שקראת עד לכאן… ככה אדע שהמסר עד לכאן היה ברור. תודה.

בוא נמשיך.

 

עכשיו, אתן לך את הדרך ההפוכה. במילים אחרות, איך באמת לפעול ברגעים שאתה מרגיש שמצבי הרוח שלך עומדים להשתלט עליך ושוב לחבל לך בהתמדה.

בין אם זה בעסק שלך, בזוגיות שלך, עם החברים שלך, בלהתחיל עם נשים כשאתה יוצא עם חברים למועדון, בארוחות המשפחתיות עם ההורים שלך או אפילו עם עצמך כשאתה קם בבוקר.

 

הדרך ההפוכה לקוחה מהשיטה המהירה והאפקטיבית ביותר לפתח ביטחון עצמי שלא תלוי במצבי הרוח שלך – מגנט של הצלחה. אם אתה אי פעם רוצה להיות חזק מנטלית, חופשי ב1000% עם אחרים ועם ביטחון עצמי שלא מושפע משום דבר… כזה שייתן לך יכולת לגשת לכל בחורה שאתה רוצה בלי שיעניין אותך בכלל מה יחשבו עליך אחרים… כזה שייתן לך יכולת ואומץ להשקיע ברעיון העסקי שלך כסף וזמן ובוודאות להיות מסוגל להצליח להתמיד בלי שהרגשות שלך או הפחד שלך מכישלון יעצור אותך – אז אתה חייב לבוא ולגלות את השיטה המיוחדת והחדשנית שלי מגנט של הצלחה. עד עכשיו היא עזרה למאות אנשים מכל הארץ וגם לאנשים שהגיעו במיוחד מחו"ל כדי לגלות אותה ואתה תרגיש מאוד מפגר שלא עשית את זה לפני שנה. תקרא כאן איך תשפיע עליך באופן מיידי כבר ביום אחד.

 

הדרך ההפוכה דורשת ממך לפעול בכוונה הפוך לצורה שבה אתה עומד לפעול. זאת אומרת, ברגע שבה הרמתי טלפון לגורם האחראי לצעוק עליו, הדרך ההפוכה דורשת ממני להתקשר אליו ולהגיד לו "כמה אני גאה בו על העבודה שלו".

במקום להתקשר ל4 אנשים ולהגיד להם כמה אני לחוץ, להתקשר לאמא שלי ולהגיד לה כמה אני אוהב אותה ולספר לה כמה דברים מדהימים קורים לי בחיים.

 

אל תחכה ל'מר רגש' כי הוא לא יגיע!

 

כשתעשה את הדרך ההפוכה, אתה לא תרגיש ולא תמצא שום רגש חיובי, מרומם ואנרגטי. אתה לא תרגיש בכלל רצון 'לעשות את הדרך ההפוכה'. אבל זה לא משנה מה אתה רוצה כי זה קריטי שאתה תפעל בצורה כזו שתראה לתת המודע שלך 'שהכל בשליטה'.

תדמיין שאתה מנהיג של צבא עם 500 לוחמים. מגיע אליך מפקד של צבא האויב שלך ואומר לך ליד כל הלוחמים שלך. "במקום שנילחם אחד בשני וסתם מלא אנשים מהצד שלי ושלך ימותו, אני מזמין אותך לדו קרב. אם תסרב, אני אדע שאתה מפחד ממני ושאתה לא באמת חזק כמו שאתה מציג את עצמך. אם תגיד לי כן, נוכל לראות מה אתה באמת שווה?".

 

תזכור! כל הלוחמים שלך שומעים אותו ועכשיו מה שעובר להם בראש זה "אם הוא אומר לו לא, מה זה אומר על הביטחון שלו בעצמו? מה זה אומר על הסיכוי שלנו לנצח בקרב עם מפקד שבורח מדו קרב בעצמו?".

נכון! הוא שם אותך במצב שבו אם אתה מסרב לדו קרב שלו, גם אם הצבא שלך ינצח במלחמה הגדולה, בסוף, הלוחמים שלך ייזכרו שאתה סירבת לדו קרב והם לעולם לא יסתכלו עליך באותה צורה. גם אם בחרת לא להילחם בדו קרב בגלל סיבה אסטרטגית, לרוב הלוחמים שלך תיצרב השאלה בראש שלהם "האם המפקד שלי הוא פחדן?".

ברגע שאתה אומר לו 'כן, קדימה, בוא נעשה את זה' אפשרי שזו תהיה החלטה גרועה ולא נכונה. אבל הלוחמים שלך יסתכלו עליך וייראו אותך כאמיץ. וגם אם תמות, אתה תשאיר אותם עם אומץ וביטחון.

 

אתה הוא המנהיג של התת מודע שלך

 

והתת מודע שלך תמיד בודק את הפעולות שלך ואת ההתנהגות שלך כדי לדעת 'מה לחשוב ואיך לחשוב'. ולכן אתה רוצה מאוד להיזהר עם הפעולות הראשונות שאתה עושה ברגעים שבהם אתה מרגיש עומס, לחץ או פחד.

 

ואם אתה רוצה שיטה מוכחת שתראה לך איך לעלות את רמות הביטחון שלך בעצמך, לסמוך על עצמך כמו מנכ"ל של 5,000,000 עובדים ולהיות חופשי עם אחרים בלי שהרגשות שלך והמחשבות שלך מפריעים לך… ויותר מזה… שזה יהפוך להיות מי שאתה באופן טבעי בלי שום טכניקות או תרגילים – אז אתה חייב להשקיע בשיטת 'מגנט של הצלחה' שהייחודיות שלה היא פשוטה: השיטה הזו תעשה את זה בשבילך באוטומטיות בלי שאתה תעשה כמעט כלום! – תלחץ כאן כדי לשמוע עוד על איך עבדה בצורה מדהימה למאות לקוחות שלי.


תגובות

  1. רז אומר/ת: 05/31/2018 בשעה 08:47

    פוסט מצויין!

  2. […] טוב ורע נכנסים כשאתה מתחיל לדבר. לנתח. לחקור. להשוות. לדבר על מה שקורה. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *