איך לעלות במסת השריר בצורה האפקטיבית ביותר


גוף אסתטי וחטוב

אפקטיביות – לעשות את הדבר הנכון, שייתן לנו את התוצאות הרצויות, בזמן הרצוי ובכיוון הרצוי.

 

לאחר ההצבעה בעמוד הפייסבוק שלנו, היה ביקוש לכתבה הנוכחית, ואת האמת, אני לא מופתע.

כולנו היינו רוצים לחסל את אי הוודאות שלנו לגבי האימונים והתזונה שלנו, ולדעת ב100% האם המסלול שבחרנו, אפקטיבי, יעיל וייתן לנו תוצאות.

 

ממש כמו לפני שאתה בא להתחיל עם בחורה

 

בתור שחיף ועצמות, כשאני התחלתי את המסע שלי לקראת גוף אתסטי, חטוב ומעוצב, הייתי מקבל כאבי ראש מכל המידע שקראתי. המידע שקיים בעברית, הוא כמעט כלום לעומת הספרים, המחקרים, הקורסים והמידע שקיים באנגלית, אז אפשר לתאר את המיגרנה שקיבלתי כתוצאה מעשרות אלפי השעות שביליתי בקריאה, מחקר ולמידה של אותו מידע.

המלכודת היא, שברוב המקרים, אתה מנסה לחפש שוב ושוב את ה"דרך המושלמת" ולאסוף כמה שיותר מידע "בטוח", עד שאתה לא שם לב שבזבזת שבועות וחודשים על קריאה ולמידה, במקום להתחיל לעשות משהו ו"ללחוץ על ההדק".

בתכלס, זה נקרא Procrastination – "נטייה לדחות ביצוע מטלות למועד מאוחר יותר" – או במקרה שלנו, לחפש מידע, לקרוא מאמרים ולהעסיק את עצמך, העיקר שלא תיקח צעד קדימה.

ממש כמו לפני שאתה בא להתחיל עם בחורה… המח מנסה לאסוף כמה שיותר מידע, רק כדי לא להתמודד עם הפחד שאולי היא תדחה אותך וזה לא יצליח לך.

 

שינוי לפייס

בכתבה הבאה אני רוצה לחלוק איתך 3 צעדים, שיבטיחו לך את העלייה האפקטיבית ביותר במסת השריר שלך.

 

תתחיל ותהיה עקבי

 

"A Bad Plan Is Better Than No Plan"

עדיף שתתחיל עכשיו, עם הידע שיש לך, ועם הניסיון שצברת, גם אם הם לא מושלמים, מאשר שתישאר מול המחשב ותמשיך לקרוא עוד ועוד. (דרך אגב, קח את מה שאמרתי עכשיו ותיישם את זה עם נשים, קריירה, עסקים, לימודים וכל תחום אחר שתרצה).

קריאה וחיפוש מידע היא לרוב הסוואה של פחד מלקחת צעד קדימה ולהתחיל. מתאמנים רבים שמגיעים אלינו לייעוץ, מספרים כמה הם מבולבלים מרוב המידע שהם קראו באינטרנט, ואיך לפעמים הם לא יודעים מה הצעד הבא שלהם שייקדם אותם קדימה, אז הם פשוט בוחרים לא לעשות כלום.

לפעמים, הדרך הכי טובה לדעת אם הדרך שבחרת תעבוד לך, היא להתחיל, להיות עקבי, ולא לבדוק כל 5 שעות אם יש תוצאות ואם גדלת. לא ללכת כל יום למראה ולחפש את התוצאות.

עבדו עליך!

אתה לא הולך לראות את התוצאות בהפרשים של כמה ימים, אפילו לא בהפרשים של כמה שבועות. לתוצאות אמיתיות, איכותיות שישימו לך חיוך על הפנים ויגרמו לכל המשפחה והחברים שלך להיות בהלם מהשינוי שעשית, לוקח זמן להגיע.

אם כל שני וחמישי, אתה מנסה לשנות משהו או שאתה עוצר כי אתה לא רואה מספיק תוצאות, זה ישאיר אותך קטן, רזה ומתוסכל.

 

תמדוד את ההתקדמות שלך

 

מה שלא נמדד, לא נחשב.

מה שנמדד, בצורה לא נכונה, גם לא נחשב.

התבשיל שאמא או סבתא רגילים להכין לך, מוכן ממרכיבים מדויקים, שנמדדים, נשקלים ומחושבים. היום, הן בטח יודעות כמה לקחת מכל מרכיב "לפי העין", אבל זה רק לאחר שנים שהן מדדו, שקלו והכינו את התבשיל שוב ושוב. אם כמות המרכיבים תשתנה, התבשיל ייקבל טעם אחר לגמרי. לכן, צריך למדוד, לשקול ולעקוב אחר כל מרכיב, כדי שהתבשיל ייצא בדיוק כמו שצריך.

אם אתה רציני לגבי הגוף האסתטי והחטוב שיגרום לך להרגיש גאה בעצמך, לאהוב את מה שאתה רואה מול המראה ולמשוך מבטים מבחורות כשאתה הולך לים, אתה צריך לזרוק את הגישה של "אני מקווה שאני מתקדם" ולעבור לגישה של "בוא נשתמש בכלי מדידה שיעזרו לי למדוד את ההתקדמות שלי, באופן קבוע ורציף".

כשאני התחלתי משחיף ששוקל פחות מ58 ק"ג, אני הייתי מאוד רציני לגבי המטרה שלי. מאוד.

עד היום, 60% מהמחשב שלי זה תמונות מעקב אחרי הגוף שלי, מכל כיוון אפשרי ולכל שריר אפשרי, נתונים שבועיים על המשקל שלי, היקפים חודשיים לאיזורים שונים בגוף, מעקב אחר התזונה שלי ועוד.

 

תבקש עזרה

 

כשאתה רק מתחיל או כשאתה נמצא באמצע הדרך ואתה מרגיש תקוע וללא תוצאות מספקות על הגוף שלך, זה יכול להיות מאוד מתסכל. "מה אני עושה לא נכון? איפה אני צריך לבצע שינויים כדי לראות תוצאות?".

יש לך כל כך הרבה שאלות, ספקות ושינויים שאתה יכול לעשות, שאתה לא יודע אפילו איפה להתחיל.

התחושה הנוראית ביותר שהייתה לי בזמן המסע שלי לגוף האסתטי והחטוב שלי, קרתה בתקופה הכי קשה שלי כשניסיתי לפתח את הגוף שלי.

זה קרה באמצע הדרך, לאחר "התקופה הראשונה" שכל מתאמן מתחיל חווה בתחילת דרכו. (תקופת ה"ניובי גיינס" – החודשים הראשונים שבהם כל מתאמן מרגיש שיפור ועלייה, כי הגוף שלו לא רגיל לאימונים. זוהי התקופה שהכי קל להתקדם בה. לאחר מכן, דברים מסתבכים ונהיים יותר מורכבים).

באמצע הדרך, למשך 4 חודשים מתסכלים, עם אי וודאות והרבה ייאוש מצידי, לא הצלחתי לעלות במשקל בכלל. לא משנה כמה שיניתי את האוכל, לא משנה כמה שיניתי את התרגילים בתוכנית האימונים שלי, ולא משנה אילו שינויים ביצעתי באורח החיים שלי, שום דבר לא עזר. הדבר הכי מתסכל בסיפור הוא שכל שבוע שבאתי להישקל, בציפייה לראות עלייה במשקל, עיניי השחירו.

לא רק שלא ראיתי עלייה במשקל, אלא ראיתי ירידה במשקל. ירידה!

זאת אומרת, הנה אני מחליט לבצע שינויים ולתת מעצמי יותר שבוע אחר שבוע, ובכל פעם שאני מגיע להישקל, אני רואה ירידה במשקל. היי, אפילו יום אחד השתגעתי, וקניתי את כל הטונה שהיה בסופר הקטן ליד הבית שלי:

 

המחשבה של להרים ידיים ולוותר תמיד ריחפה מעליי, אבל המשמעת העצמית שלי שפיתחתי לאורך השנים, הייתה שם בשביל להציל אותי.

את האמת, אם רק היה לי את הידע הנכון ואת הניסיון הנכון באותה תקופה, לא הייתי מבזבז 4 חודשים מתסכלים מהחיים שלי. הבעיה הייתה, שהיה לי אגו מאוד גדול ורציתי לעשות הכל לבד, בעצמי, בלי לבקש עזרה.

ניסיתי להמציא את הגלגל מחדש, ולעשות את כל הניסוי והטעייה האפשריים על עצמי ועל הגוף שלי.

מצד אחד, כן, למדתי המון דברים פרקטיים ומעשיים שלא לומדים באינטרנט ובשום מקום אחר, אבל מצד שני, הייתי יכול לבקש עזרה מאנשי מקצוע כדי לחסוך לעצמי הרבהזמן,  תסכול, ייאוש ואי וודאות.

אם הייתי יכול לחזור אחורה בזמן, הייתי מקצר לעצמי את התהליך, וחוסך לעצמי תקופה קשה וחסרת מוטיבציה ופשוט מאוד לוקח איש מקצוע שיכוון אותי ויעזור לי למצוא לעצמי את הפתרון שיפתור לי את כל הבעיות והמכשולים שמפריעים לי לגדול ולפתח את הגוף שלי.

 

נ.ב.

 

ספר לי כמה שנים אתה מתאמן, מהי המטרה הסופית שלך ואיפה אתה תקוע עכשיו? תכתוב לי למטה.

 

נ.ב.2

 

מרגיש תקוע, מבולבל ולא סגור לגבי מה לעשות עם האימונים והתזונה שלך?

אתה בידיים טובות, כי עכשיו, סוף סוף יש לך אפשרות שבה תוכל לקבל מסלול ייעוץ אישי ומותאם ספציפית אליך, מאחד מהמאמנים והיועצים שלנו, במחיר משתלם שכל אחד יכול לאפשר לעצמו.

המסלולים בנויים בצורה פרקטית, חכמה ואפקטיבית, בכדי שימצאו את החורים והטעויות שנמצאים כרגע באימונים ובתזונה שלך, יתקנו לך את אותן טעויות ויפתחו לך את הדרך מחדש, לקראת הגוף האסתטי, החטוב והמעוצב שמחכה לך כבר הרבה מאוד זמן. לחץ כאן עכשיו בכדי להירשם למסלולים ולקבל מידע נוסף

לפרטים נוספים אודות המסלולים, צור איתנו קשר דרך המייל: FindTheBossWithin@Gmail.com

 

למצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *