9 שיעורים שלמדתי בשנה האחרונה (רגע לפני היומולדת שלי)


מוטיבציה

 

9 שיעורים 'פורצי דרך שלי' מהשנה האחרונה…

רגע לפני היומולדת שלי.

 

מספר ימים לפני היומולדת – 07.11…

החלטתי לחלוק איתך 7 תובנות שאני מאמין שיעשו הבדל עצום בחיים שלך.

 

בוא נצא לדרך:

 

1# – אני לא רוצה כי אני לא עושה.

לאחר 1500 סרטונים ברשת, הייתה לי הפסקה מלצלם סרטונים לערוץ שלי. העסק שלי גדול מאוד, כמות הלקוחות עלתה פי 10, הצוות גדל, מעל 2000 איש עברו את הסמינרים שלי בשנה ומשהו האחרונות וזה יצר מצב שבו עצרתי את הסרטונים. ולאחר כל כך הרבה זמן, הרגשתי שלא בא לי לצלם סרטונים. עד הבוקר שבו פשוט אמרתי FUCK IT בא לי לצלם משהו. ומהרגע שלחצתי PLAY כל ההתלהבות חזרה לי מחדש – ממש נזכרתי כמה זה כיף לי ומאותו רגע פשוט המומנטום חזר. הוא חזר כי התחלתי.

 

2# – ישראל היא מאוד מאוד קטנה ומגבילה.

בשנים הראשונות שלי בתור עצמאי, עבדתי כמו 50 איש ביחד. לא נחתי לרגע, ואני לא מתחרט על אף שנייה. אבל לאחר 4 שנים 'די מטופשות' שפחדתי להעסיק צוות, עשיתי הכל לבד, לא לקחתי יועצים, והכל היה על הכתפיים שלי – קרסתי והגעתי לבית חולים. זו החרטה הכי גדולה שלי – לנסות הכל לבד, להתקמצן על הכסף ולא להעסיק עובדים מוקדם יותר 'כי אני לא סומך עליהם'. רק לפני שנתיים בערך הבנתי שלמרות שאני נהנה מהעבודה שלי, המח שלי חייב מדי פעם להתרחק מהכל כדי לחשוב בצורה מפוקסת ונכונה. ואז חבר מצליח הציג לי את המושג 'חופשה בכפייה'. וזה אומר לצאת לחופשה כל כמה חודשים גם אם אני לא רוצה.

אני אחד ששונא נסיעות. אבל לאחר הפעם הראשונה שטסתי 'בלי שרציתי', חזרתי לארץ עם כל כך הרבה רעיונות, דלק ואנרגיה – וזה פשוט הרים לי את כל העסקים שלי לשמיים. וככל שההצלחה שלי עלתה, ככה הבנתי שאני חייב חופשות בכפייה גם אם אני לא רוצה, לפחות כל 2-3 חודשים. ואז ראיתי משהו שהדהים אותי.

אחרי 6 או 7 חופשות השנה, קלטתי כמה ישראל היא קטנה ומוגבלת. כמה אופציות יש שם בחוץ, כמה תובנות אני יכול לקבל רק אם אני עולה על מטוס ויוצא מכאן… וזה מוביל אותי ל…

 

3# – חשיפה אחת יכולה להיות ההבדל שיעשה בשבילך הכל. 

היו לי המון שינויים 'מאסיביים' בחיים שלי, ומאחורי כל אחד מהם מסתתרת לה 'חשיפה לבן אדם או לאירוע ספציפי אחד'. בלי אותה חשיפה לבן אדם הזה, לא הייתי איפה שאני היום. חי מאיפה שבא לי, יצאתי עם לא מעט נשים, עשרות מקורות הכנסה ועושה את מה שאני הכי אוהב בעולם – משתף את הרעיונות שלי דרך ספרים, סמינרים, הבלוג שלי והערוץ שלי.

אחת הטעויות הכי גדולות שלי בהתחלה היא האיטיות שבה נחשפתי לאנשים חכמים יותר ממני, לאנשים מצליחים יותר ממני, לסמינרים שיכולים לעזור לי… חשיבת יתר היא השטן ואני שברתי אותה לרסיסים ממזמן.

 

4# – כל כאב בחיים ישרת אותי בסופו של דבר ויעזור לי לתת שירות לאחרים.

שיטת הדייטים המצליחה שלי 'חברה חדשה ב13 יום או פחות' שעוזרת לאנשים להכפיל את כמות הדייטים שלהם בזמן מאוד קצר נוצרה מכאב אישי ומשתק שלי.

כולל שנים של ביישנות, דימוי עצמי נמוך, חוסר ביטחון, פחד מלגשת לנשים ותקופות יובש של שנים בלי דייטים, בלי מספרי טלפון ובלי נאדא.

לאחר 2500 בחורות, אלפי דחיות, הברזות משפילות מבחורות ברגע האחרון, נתקלתי בדבר 1 ששינה לי את החיים, העלים לי את הפחד גישה מנשים ומילא לי כל שבוע במשך כמה חודשים רצופים 2-3 דייטים עם בחורות שונות כמעט על אוטומט. 

 

5# – כל מי שהלך, לא היה אמור להישאר.

בנות זוג, עובדים, חברים, לקוחות באו והלכו. מי שהלך, היה אמור ללכת. מי שנשאר, היה אמור להישאר. שום דבר לא נשאר לנצח. לכל אחד שמגיע יש תפקיד. חלק לימדו אותי מה אני רוצה בבת זוג הבאה. חלק לימדו אותי מה אני באמת מחפש בעובדים. חלק לימדו אותי מה אני באמת רוצה בחיים שלי בשנים הבאות. התפקיד של אנשים בחיים שלי הוא לא תמיד להישאר איתי. כל אחד משרת תפקיד אחר ואני מודה לכל אחד שהגיע ולכל אחד שעזב.

 

6# – 'אין דבר כזה לעשות כסף מהיר'.

זה לא שיעור בשבילי, אני ידעתי את זה מהסרטון הראשון שהעליתי פעם. לעשות כסף מהיר זה כמו להגיד 'ליצור מערכת יחסים מדהימה עם חבר חדש תוך יום אחד'.

לוקח זמן ליצור מערכת יחסים של אמון, אהבה, אכפתיות וקרבה.

כסף זה רק תוצאה של נתינת שירות. תיתן שירות מדהים, להרבה מאוד אנשים, תקבל הרבה מאוד כסף.

אני תמיד צוחק כי אנשים חושבים שהם מכירים אותי בגלל שהם ראו סרטון שלי בפייסבוק או ביוטיוב.

אף אחד לא מכיר אותי כמו שאני מכיר את עצמי.

כסף בלי משמעות, זו התחושה הכי נוראית בעולם.

כסף זה הדבר ה3 שמעניין אותי בחיים שלי. לפני כסף חייבים להיות 2 דברים אחרים. 2 הדברים שגרמו לי בגיל 13 לקחת ניילונית של קלסר, להכניס לתוכה מספר חפצים יקרים בשבילי ולהחליט לעזוב את הבית של אמא אחת ולתמיד. 2 הדברים שגרמו לי להיות עצמאי.

חופש – החופש להיות מי שאני רוצה, מתי שאני רוצה ולעשות את מה שאני רוצה, איך שאני רוצה ומתי שאני רוצה.

משמעות – לקום בבוקר עם מטרה שתרגש אותי, תאתגר אותי ותעניין אותי יותר מאשר לישון, לשחק במחשב או לראות טלוויזיה.

מי שחושב שאפשר לעשות 'כסף מהר' לא יודע בכלל מה זה כסף.

תשכח מהמילה כסף, ותחשוב על מערכות יחסים. איך אתה יכול לעזור לאחרים לחיות חיים טובים יותר, פשוטים יותר וקלים יותר. 

 

7# – הצלחה באה עם המון ביקורת.

בשנים האחרונות, ראיתי גדילה מאוד גדולה בעסקים שלי. באופן ישיר, ראיתי איך הגדילה בעסק, מביאה איתה במקביל 'עברייני מקלדת' בלי חיים שאוהבים לכתוב את הדעות שלהם עליי.

הם לא יודעים שלא רק שאני לא מחפש אישור מהם, אלא אני בכלל לא קורא את התגובות שלהם. התגובה שלהם נמחקת, הם נחסמים ולהתראות. אבל זה רק חיזק לי את הידיעה שהצלחה דורשת עור של פיל.

 

8# – אתה הולך לקבל את כל מה שאתה רוצה (אם רק תמשיך).

לפני כל יעד חדש, מגיע שלב של 'ספקות' ושאלות 'מיותרות' של: האם אני באמת רוצה את זה? כבר ניסיתי 20 פעמים שונות וזה לא עובד? תכננתי שזה כבר יצליח לי בחודש הקודם, אולי כדאי שאוותר על זה?

אל תקשיב לזיוני מח של עצמך. בכלל. האויב הכי גרוע שלך הוא לא אחרים אלא הוא אתה.

אל תקשיב בכלל לעצמך. תמשיך, תשפר את מה שאתה עושה, תבקש עזרה ואז תמשיך שוב. זה ייקח כמה זמן שזה ייקח, אל תשאל שאלות מפגרות.

 

9# – החיים הולכים להפתיע אותך.

כשעזבתי את הבית בגיל 13, ניתקתי את הקשר עם אמא שלי. במשך 7 שנים כעסתי עליה, ניתקתי לה את הפלאפון בפנים והתעצבנתי על היקום שקיבלתי אמא שתלטנית.

עד שלפני כמה שנים הכל השתנה. אבל בשנה האחרונה, אני ואמא שלי התקרבנו כל כך הרבה, שאני מרגיש אליה אהבה כל כך חזקה, אמיתית ועוצמתית כמו שהרגשתי אליה בגיל 3. אמא.

וזה משהו שלא נתפס לי – כי בחיים לא חשבתי שזה יהיה לי אפשרי איתה. פעם כשחשבתי על סדר עדיפויות של אנשים בחיים שלי, אמא שלי לא הייתה גבוה ברשימה. היום אמא שלי היא מס' 1 שם למעלה. היא מתעצבנת עליי בכל פעם שאני מפנק אותה במתנה חדשה ואומרת לי 'די חאים… (היא מורחת את השם שלי ואומרת חאיייים) לא היית צריך'.

החיים הפתיעו אותי כי אני לא האמנתי שיהיה לי אכפת מאמא שלי יותר מאשר כל בן אדם אחר, אחרי כל השנים שהיינו בנתק.

 

מה התובנה הכי חזקה שלך מ2018?

שתף אותי למטה…

 

עד הפעם הבאה,

חיים כהן סבן.

 

נ.ב. – הטעות שכל גבר עושה עם נשים (נשים שונאות את זה).. וזה לא הכל.. גלה את הדרך החדשה להכיר נשים – צפה בה כאן עכשיו


תגובות

  1. … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: findthebosswithin.co.il/9-lessons-before-my-birthday/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: findthebosswithin.co.il/9-lessons-before-my-birthday/ […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *