3 טעויות נפוצות שחוסמות אותך לגוף שרירי וחטוב


גוף אסתטי וחטוב

הדרך לגוף שרירי רצופה בזיעה, עבודה קשה ומשמעת עצמית. כשאתה מנסה לגדול, להתחזק ולפתח את השרירים בגוף שלך, אתה כנראה תעשה טעויות בדרך שימנעו ממך בכל מחיר להגיע לגוף השרירי שאותו אתה רוצה. חלק מן הטעויות יהיו ברורים לך וחלק לא, אבל אם תמשיך לעשות אותן אתה לעולם לא תקבל את החזה והידיים הגדולות שאתה כל כך רוצה. היום, אני אציג בפניך 3 טעויות מאוד נפוצות שחוסמות אותך והרבה אחרים מלקבל גוף שרירי וחטוב.

 

תרגילים פשוטים מול תרגילים מורכבים

 

זוהי לא טעות שמפתיעה אותי. הרי במחשבה ראשונה, אם אני רוצה להגדיל את הידיים, אני צריך לעשות כמה שיותר תרגילים לידיים. וזאת הסיבה שבאופן קבוע כשאני נפגש עם לקוחות חדשים, אני מבקש לראות את תוכניות האימונים הישנות שלהם. ב99% מהמקרים, אני רואה את הטעות הנפוצה של הרבה מאוד תרגילים פשוטים ויותר מדי סטים ליד הקדמית, האחורית ולכתפיים. בגדול, זה יכול לנבוע מעצלנות של המאמן להראות תרגילים ודרכי עבודה אפקטיביים יותר או שזה נובע מהנוחות של המתאמן לבצע תרגילים פשוטים שלא דורשים הרבה למידה או הכנה ארוכה לתרגיל. זה הרבה יותר קל ומהיר לבצע תרגיל במכונה, מאשר לעבוד עם מוט ועם פלטות.

תרגילים פשוטים אמנם מתרכזים ספציפית בשרירים שאנחנו רוצים להגדיל, אבל ההשפעה של תרגיל פשוט על היד הקדמית שלך לעומת תרגיל מורכב, היא שמיים וארץ. בתרגיל פשוט, לדוגמא כפיפת מרפקים עם משקולות, אתה ממש תרגיש את היד הקדמית עובדת, אבל לא יותר מזה. בתרגיל מורכב, לדוגמא חתירה כנגד מוט, אתה עובד על גב, יד קדמית, כתף אחורית, שרירי הבטן ועל שרירים מייצבים נוספים. יותר מזה, אתה מלמד את הגוף שלך לעבוד בצורה יותר יעילה ואפקטיבית ואתה מפעיל עומס הרבה יותר גדול על מערכת העצבים שלך, מה שגורם לקורדינאציה הבין שרירית שלך להשתפר – בסופו של דבר, אתה מוציא מתרגיל מורכב אחד הרבה יותר תועלת מאשר כל תרגיל פשוט אחר.

 

חוסר עקביות

 

כדי להגיע לגוף שרירי, יש כמה עקרונות מאוד בסיסיים שחייבים להתקיים, אבל גם כשאותם עקרונות מתקיימים, יש המון דברים קטנים שאפשר לשנות ולגוון כדי להגיע לתוצאות משמעותיות יותר בקצב מהיר יותר. טעות מאוד נפוצה של הרבה מתאמנים, היא להאשים את תוכנית האימונים שלהם בכך שהם לא גודלים ולחפש תוכנית אימונים אחרת. האינטנרט מפוצץ בתוכניות אימונים ואולי באיזשהו מקום זה נותן להרבה מתאמנים לחשוב ש"תוכנית האימונים שלהם היא הבעיה". כתוצאה מכך שהם משנים תוכנית כל שני וחמישי, הם לא מאפשרים למערכת השרירים ולמערכת העצבים  שלהם להתרגל לתוכנית האימונים החדשה, ללמוד את התרגילים, "לעכל" את העצימות ואת נפח התוכנית, ובכך הגוף שלהם לא מקבל מספיק זמן כדי לאפשר גדילה מקסימאלית. חשוב לזכור! כל שינוי משמעותי בתזונה ובאימונים שלך דורש מהגוף שלך זמן להסתגל. לפעמים שבועות ולפעמים חודשים.

 

חוסר התאמה

 

לא לכולנו יש את אותו הגוף, גנטיקה וסימטריה. חלק התברכו גדילה מהירה מאוד בחזה ובידיים, וחלק התברכו בגדילה מהירה מאוד ברגליים ובכתפיים. כשאני יושב עם מתאמן חדש בפגישה הראשונה שלנו, אני מקבל בדרך כלל שאלות כמו "איך אני יכול להשתפר במתח" או "איך אני יכול להגדיל את החזה" וכשאני מסתכל על התוכנית אימונים שלהם, אני רואה חוסר התאמה מוחלט בין מה שחשוב להם, לבין איך שהתוכנית שלהם נראית. זאת הסיבה, שאני לא מעודד לקחת תוכניות אימונים מהאינטנרט – הן כלליות והן לא ספציפיות לגוף שלך, לבעיות היציבה והגמישות שלך ולהעדפות האישיות שלך. חשוב מאוד להבין, שבניית תוכנית אימונים צריכה להיות ספציפית למתאמן עצמו ובמיוחד ספציפית להעדפות האישיות שלו.

 

אל תעשה טעויות שימנעו ממך להגיע לגוף השרירי והחטוב שאותו אתה רוצה. חבל.

 

למצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *