3 טיפים קלים לביטחון עצמי של בוס


ביטחון עצמי

התכונה המבוקשת ביותר והסמויה ביותר של 95% מהגברים במדינת ישראל ובעולם בכלל היא ביטחון עצמי. זו גם אחת המטרות הכי מבוקשות שאני שומע בלי סוף מלקוחות שבאים אליי לפגישות ייעוץ ומאינספור אימיילים שמגיעים אליי גם מגברים וגם מנשים ומכל הגילאים.

ביטחון עצמי הוא נושא מאוד מאוד מורכב ויש לגביו המון מיתוסים, המון הנחות יסוד שגויות והמון תפיסות לא נכונות לגבי איך להשיג אותו.

הרבה אנשים חושבים שביטחון עצמי זה ללכת ברחוב עם פרצוף רציני וקשוח ולהעמיד פנים שאתה קול וששום דבר לא מזיז לך. זה לא מפתיע מכל הסרטים שנחשפנו אליהם ושאנחנו עדיין נחשפים אליהם. בתור אמירה כללית, ככל שאנחנו מתקדמים יותר עם הטכנולוגיה, וככל שהזמן עובר, אנשים נהיים יותר ויותר מטומטמים ולאט לאט מאבדים כל יכולת להפעיל את המח ולהיות מסוגלים לחשוב בעצמם.

 

חיים כהן - למצוא את הבוס שבפנים

"רמת הביטחון העצמי שלך תלויה בכמה אתה סומך על עצמך,

שתוכל להתמודד עם מצבים לא צפויים בעתיד" – חיים כהן

 

שכבות של ביטחון עצמי

 

הצעד הראשון הוא להבין שאי אפשר לקנות או להשיג ביטחון עצמי, אלא ביטחון עצמי הוא תוצאה של ההרגלים שלך. לביטחון עצמי אמיתי, יציב ועקבי, יש כמה שכבות שחייבים לטפל בהן לפני שבאמת אפשר להרגיש בטוחים בעצמינו. השכבות כוללות גורמים חיצוניים כמו מראה, טון דיבור וגורמים פנימיים כמו משמעת עצמית, הערכה עצמית וכו'. בנוסף, ביטחון עצמי מאוד מושפע מהעבר שלנו, מהילדות שלנו ומהחינוך והסביבה שקיבלנו. ילד שכל הזמן שומע מההורים שלו "אתה לא מספיק, אתה לעולם לא תגיע לשום מקום, אתה תמיד תיכשל", ייגדל בדרך כלל עם בעיות של דימוי עצמי נמוך.

היום, בכתבה הזאת, אני אדבר אך ורק על הגורמים החיצוניים, ואציג 3 טיפים מאוד קלים שכבר ממחר מסוגלים לשנות לכם את הביטחון העצמי שלכם.

 

1. מראה חיצוני ולבוש

 

אחת הסיבות שאני כרגע אחד המאמנים האישיים הכי מבוקשים בישראל, היא כי אני מסתכל על המציאות כמו שהיא, ולא כמו שהייתי רוצה שהיא תהיה. בעולם שלנו המראה החיצוני חשוב, והרושם הראשוני משפיע, ומשפיע מאוד. אנחנו שופטים אחד את השני לפי המראה החיצוני כל הזמן, לפני שאנחנו בכלל פותחים את הפה. אם מישהו מתלבש כמו חנון, אנחנו כבר פיתחנו תיאוריה שלמה עליו. אם מישהי מתלבשת עם חצאית קצרה, היא כבר קיבלה כתבה שלמה אצלינו במח. בני האדם שופטים אחד את השני לפי המראה החיצוני נקודה.

נכון, כולנו היינו מעדיפים לחיות בעולם שזה לא משנה איך אתה נראה ואיך אתה מתלבש. אבל, מי שחי במנטליות של "הלוואי והמציאות הייתה אחרת" נשאר מאחור, לבד, עם השאריות… היכולת להסתכל על המציאות כמו שהיא כרגע ולהתנהג בהתאם אליה, תעשה לכם שינוי מדהים בכל תחום בחיים.

אז אין מה לעשות, ההבדל בהרגשה הפנימית שלך כלפי עצמך כשיש לך כרס, חזה של אישה וידיים של ילד לבין ההרגשה שלך כלפי עצמך כשאתה בעל גוף חזק, חטוב ושרירי עם קוביות, הוא שמיים וארץ. כשהחולצה יושבת עליך בול ומבליטה את הגוף שעבדת קשה בשבילו אתה מרגיש מיליון דולר. כשהחולצה גדולה עליך ונראית כמו סמרטוט, אתה מרגיש כמו 5 אגורות.

אחת הדרכים המהירות ביותר לעזור לעצמך לעלות את רמת הביטחון העצמי שלך, זה להתחיל לטפל בגוף שלך וליצור לעצמך גוף של בוס שבסופו של דבר תהיה מרוצה מהמראה החיצוני שלך. כי בתכלס, הגוף שלך הוא בסה"כ תוצאה של הרגלי האכילה והאימונים שלך, שזו שכבה אחרת של ביטחון עצמי, קצת יותר עמוקה.

לגבי הבגדים שלך, הצורה שבה אתה מתלבש, מספרת סיפור לכל מי שאתה נפגש איתו. אם אתה מעל גיל 20 ואתה עדיין מתלבש עם הבגדים של התיכון, אתה תשדר מסר שלאו דווקא יבוא לטובתך. הטיפ הכי טוב שלי הוא מוחלט והוא "תתלבש הכי טוב שאתה יכול, בכל סיטואציה, בכל מצב ותהפוך את זה להרגל". אני לא מתכוון רק כשאתה בחוץ, אלא אני מתכוון אפילו כשאתה בבית לבד עם עצמך. אתה מרגיש שונה ברמה אחרת לגמרי לגבי עצמך כשאתה לבוש טוב וכשאתה נראה מסודר, מאשר כשאתה הולך עם בוקסר בבית עם כתמים של משחת שיניים על הכרס.

אה, ואם אתה בוחר ללבוש בגדים שלא מושכים יותר מדי תשומת לב, רק כדי שלא תרגיש אי נוחות ליד אנשים, הגיע הזמן לשינוי.

 

2. יציבה

 

אחד הכינויים שאני לא מפסיק לקבל הוא "חיים כהן יציבה". כל מי שעוקב אחריי יודע שגבר אסתטי ומושך עם ביטחון עצמי הולך ומתנהל ביום יום שלו עם יציבה זקופה ונכונה. אם אתה הולך עם גב כפוף, חזה נפול וראש למטה, אתה מרגיש בדיוק ככה: נפול. כל מי שייפגוש אותך, ירגיש בדיוק ככה לגביך: נפול. והיחס שתקבל מאחרים רק ייחזק אצלך את התחושה שאתה נפול, מה שיגרום לך להמשיך ללכת ככה.

זה דבר שכבר עכשיו, כשאתה קורא את הכתבה הזאת, יכול להשתנות. תוציא את החזה החוצה כאילו אתה סופרמן, קח את הכתפיים אחורה ולמטה, תכניס את הסנטר פנימה ותדמיין שאתה מנסה להרחיק את האוזניים מהכתפיים. אתה בטח כבר עכשיו מרגיש יותר טוב לגבי עצמך.

תהפוך את זה להרגל ותנסה את תוכנית היציבה שלי כאן, כי היא תעזור לך.

 

3. נשימה נכונה

 

בתור מאמן אישי, אני כבר הגעתי למסקנה וודאית שבערך 99.9% מהאנשים בישראל לא יודעים איך נושמים נכון. כשאתה נושם באופן לחוץ והיסטרי (נשימה קצרה שמגיעה בעיקר לצוואר ולחזה העליון ומלווה בהרמת כתפיים וטרפזים), אין סיכוי שתרגיש רגוע ובטוח בעצמך. רוצה לדעת האם אתה נושם נכון או לא? קח עכשיו נשימה עמוקה מאוד. הכתפיים והטרפזים עלו כשנשמת? אם כן, הנשימה שלך לא אפקטיבית. אם אתה שואל למה זה חשוב, אז אני רוצה שתדמיין לעצמך מישהו עם ביטחון עצמי מאוד גבוה, הולך לקראתך עם יציבה גבוהה וזקופה ומשדר כריזמה ואסרטיביות. דמיינת?- נראה לך שהוא לוקח נשימות רגועות וארוכות או שהנשימות שלו קצרות, לחוצות והיסטריות?

כשאתה רגוע, כשהגוף שלך יודע לנשום בצורה נכונה ומלאה, אתה מרגיש יותר נחת, פחות לחץ ויש לך שליטה עצמית הרבה יותר גבוהה במצבים מלחיצים או מפחידים.

נשימה נכונה ואפקטיבית צריכה להגיע מהאף לבטן (סרעפת). כשאתה נושם נשימות קצרות ו"מתות" לאיזור החזה העליון שלך, אתה בקושי מכניס חמצן לגוף, מה שיפריע לך ללכת ברוגע ובשלווה ביום יום.

הנה סרטון שעשיתי מזמן על נשימה נכונה – "אתה לא נושם נכון" 

 

אם הכתבה עזרה לך, תתחיל ליישם את מה שקראת ואני מבטיח לך, שמהר מאוד, אתה תרגיש הרבה יותר טוב לגבי עצמך.

 

למצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.


תגובות

 1. דנה אומר/ת: 07/05/2016 בשעה 00:00

  כתבה מפגרת לחלוטין. כל אידיוט שני יודע שכדי להגיע ללהיראות טוב צריך קודם להרגיש טוב עם עצמך וגם אם תגיע למצב שאתה ניראה טוב אבל לא מרגיש טוב מהר מאוד תחזור ללא להיראות טוב. אז כתבה של ילד בכיתה ה'

 2. יותם אומר/ת: 08/15/2017 בשעה 23:02

  ממש לא מסכים ביטחון עצמי אמיתי זה ביטחון עצמי שמגיע מבפנים לא ממראה חיצוני מי שזה לא מגיע ממקור פנימי הביטחון העצמי שלו מזוייף ויעלם מתי שהוא וכל מה שלא ניצחי הוא שיקרי

  • אבי אומר/ת: 09/23/2019 בשעה 16:27

   לא מסכים איתך יותם.
   יש משפט "נפש בריאה בגוף בריא" ובעיקר בדור הזה למשפט הזה יש משמעות אמיתי ביותר. אנחנו בעידן שהמראה השיטחי קובע בדיוק כמו הפנימיות שלנו, ולצערנו כך היא הנורמה היום!!!

   אל תגיד שכאשר אתה מסתכל באיזה אתר או עיתון ורואה גבר עם מראה בריא לבוש יפה אתה אומר לעצמך "ככה אני רוצה להיראות", כי זאת המציאות היום אחי, האדם הוא יצור חברתי ולא זאב בודד, כמה שהמשפט "היופי בא מבפנים" נשמע נהדר, המציאות היום היא הפוכה לחלוטין, הפנימיות משקפת את החיצוניות וכך גם להיפך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *