האמת: 3 יסודות חובה להצלחה


יסודות

המידע שאתם הולכים להיחשף אליו כרגע, הוא כנראה, אם לא בטוח, הדבר הכי חשוב שקראתם בעשור האחרון.

תשכחו מכל האתרים, הבלוגים וסרטוני היוטיוב שצפיתם בהם עד עכשיו, כי כאן, בדף הזה, אתם תבינו הכל. ואני מתכוון לזה. אתם תבינו למה נכשלתם, למה לא הצלחתם, לא נתקעתם, למה טעיתם, למה עצרתם והכי חשוב למה זה לא אשמתכם שעדיין לא הגעתם למטרות שלכם.

היופי בכל הדבר, הוא שהמידע תקף לכל תחום בחיים שלכם: בריאות, יופי, זוגיות, קריירה, לימודים, חברים, אהבה, ביטחון עצמי וכל מטרה אחרת שיושבת לכם עמוק בלב כבר שנים.

כמו שכתוב בכותרת, אני הולך לחלוק אתכם את שלושת יסודות החובה להצלחה.

חלק מהם ייראו ברורים ומובנים מאליו, אבל מניסיון ואחרי עשרות אלפי אנשים שכבר למדו ממני את אותם יסודות, אני יכול להגיד בוודאות ש99% מהאוכולסייה בעולם לא מיישמים, מבינים ומפנימים את אותן יסודות ביום יום שלהם. לכן, לפני שאתם ממשיכים לקרוא, אני אבקש, רק לדקות הקרובות, לבוא עם ראש פתוח, בלי שיפוטיות ולנסות לראות איך המילים שאתם קוראים, מתקשרים לחיים הפרטיים שלכם.

 

הכותרת

 

המילה הראשונה בכותרת היא האמת. הבלוג שאתם נמצאים בו כרגע, כולל רק את האמת ואת כל האמת. לא דבר שאפשר להגיד על הרבה אתרים בישראל.

אתרים אחרים בישראל מחפשים קהל וצופים כדי לעשות הרבה מאוד כסף מפרסומות, וזה דורש לפרסם כתבות ופרסומים "מושכים ומגרים את העין" כדי למשוך קהל. האמת לעומת זאת, לא מושכת הרבה צופים וברוב המקרים האמת היא לא סקסית. אותם אתרים מודעים לעובדה הזאת ולכן לא מעוניינים בלפרסם את האמת אלא בלפרסם את מה שנשמע ונראה טוב. ככה עובד עולם הפרסום וככה עובדת הטלוויזיה שנמצאת לך בבית.

לכן המילה אמת, היא מאוד חשובה. אין לי צורך ולא עניין בלמשוך אליי קהל של מאות אלפים בחודש, מ2 סיבות פשוטות: אני לא מקבל כסף על פרסום ואני לא מחפש את "הרוב".

רוב האנשים לא רוצים שום דבר מלבד רק להעביר את הזמן על כדור הארץ. רוב האנשים לא מעוניינים בלהשיג את המטרות שלהם. רוב האנשים חיים כמו זומבים בלי שום כיוון. הבלוג שלי, מייצג את מי שאני, חיים כהן, וכל מי שמכיר אותי יודע שאני לא מסתובב ומבלה את הזמן שלי עם אנשים שלא רוצים כלום מעצמם.

כל פגישת ייעוץ וכל לקוח חדש, כבר בפגישה הראשונה, חייב להגדיר איתי מה הוא רוצה ומתי הוא רוצה את זה – אחרת אין לי מה להמשיך איתו הלאה. לכן לא, אני לא מעוניין ברוב האנשים, אני מעוניין בקומץ אנשים, אותם נשים וגברים שקמים בבוקר ונמאס להם. אותם אחוז קטן שמשהו מפריע להם בחיים והם רוצים לשנות אותו. אותם בוסים שמסתובבים להם שם ומחפשים איך להשיג את המטרות שלהם באמת. וזו למה המילה הראשונה בכותרת היא: אמת.

 

יסוד מספר 1 – רצון

 

היסוד הראשון שלנו הוא רצון. ללא רצון, אין דרך ואין תוצאות. רצון הוא ה"למה" שעומד מאחורי כל סיפור הצלחה. חשוב להבדיל בין רצון אמיתי למישהו ש"אומר" שהוא רוצה. יש 2 סוגים של רצונות:

1. רצון עם כוונה להשקיע זמן / כסף / עבודה כדי להשיג מטרה / יעד.

2. רצון שמתחיל ומסתיים בדיבורים.

אם נעשה סקר ברחוב, ונשאל 100 אנשים אם הם היו רוצים לחיות אורח חיים בריא ולהיות במשקל תקין עם גוף חטוב וסקסי, כל אחד מהם היה אומר כן. 95% מהם היו נכנסים תחת סעיף 2 ובעוד 10 שנים הם ייראו אותו הדבר או גרוע יותר מאיך שהם עכשיו.

כל מתאמן ומתאמנת חדשים, בפגישות הראשונות שלנו, יכולים לשים לב לכך שאני תמיד סקרן "למה" הם התעוררו ופתאום ומה קרה שבא להם לעשות שינוי. כל סיפור הצלחה שקיבלתי וכל בן אדם מוצלח שנפגשתי איתו עד היום, תמיד זוכר את הרצון, את ה"למה". והסיפורים לא מפסיקים להפתיע אותי: מבחור שהחליט לרדת במשקל כי הוא יום אחד ברחוב הוא התקשה בלרדוף אחרי הילד הקטן שלו שרץ לכביש, לאמא שיום אחד נפל לה אסימון שאם היא תמשיך עם אורח חיים שלה, הילדות שלה ילכו בדרך שלה ועד לבחור שעבר פרידה קשה ורוצה לבנות גוף כדי להשיג את חברה שלו בחזרה.

אתם לא צריכים להזדהות או להסכים עם הרצונות שתיארתי כרגע, אבל ככל שהרצון שלכם, ככל שה"למה" שלכם יותר עמוק, ככה סיכויי ההצלחה שלכם יהיו הרבה יותר גבוהים. הרצון הוא היסוד הראשון שמכניס אותנו לתוך המסע של השגת המטרה. הרצון הוא כמו לשתול זרעים באדמה. חייב זרעים כדי להתחיל את התהליך.

 

יסוד מספר 2 – ידע

 

היום, ב2015, התברכנו בשפע של ידע: אינסוף ספרים בכל תחום ולכל נושא בעולם, אינסוף אתרים ודפי אינטרנט, חדשות, טלוויזיה ומיליוני סרטונים ביוטיוב. מצד אחד, זה נתפס כדבר מעולה – כל בעיה, יש פתרון. כל נושא, יש עזרה. המציאות לעומת זאת, היא אחרת לגמרי.

בתור בני אדם, אם יש משהו שרובינו שונאים זה לקחת החלטות ולהיות אסרטיביים עם עצמינו ועם אחרים:

אישה: אתה רעב?

בעל: לא יודע, את?

אישה: קצת, לא משהו רציני, שנזמין לאכול?

בעל: לא יודע, מה בא לך?

אישה: מממ… האמת הכל טוב לי, מה בא לך?

בעל: תזמיני מה שבא לך?

אישה: אבל מה אתה רוצה?

בעל: גירושים (בצחוק)

אנחנו לא אוהבים לקחת החלטות. נקודה. אם אתם לא מאמינים לי, שימו לב בפעם הבאה שהמלצר שואל אתכם מה אתם רוצים להזמין ותראו כמה זמן אתם מתלבטים. אתם לא מתלבטים כי אתם "רוצים לחשוב", אתם מתלבטים כי אתם לא רוצים לעשות טעות ולהזמין משהו שלא תאהבו, כשבתכלס הדרך היחידה לדעת האם תאהבו את המנה או לא, היא להזמין אותה ולבדוק בעצמכם – לא המלצר, לא מי שיושב אתכם ולא אלוהים יוכל להגיד לכם האם תאהבו את המנה. רק הניסיון האישי שלכם יגיד לכם.

המידע האינסופי שנמצא ברשותכם, הוא תירוץ מעולה לא לקחת פעולה ולא להתחיל לצעוד לקראת המטרה שלכם. מרוב מידע, אי אפשר לדעת מה לבחור, מה נכון, מה יעבוד, מה טוב במקרה שלי, מה נכתב ע"י מומחה ומה נכתב ע"י חובבן, מה נכתב כדי לפרסם מוצר ומה נכתב כדי לפרסם את האמת, מה כדאי, מה הכי מהיר… ובסופו של דבר מרוב אופציות, אנשים מחליטים לא לפעול בכלל.

זה חשוב לקרוא וזה חשוב להבין, אבל צריך לזכור שתמיד יהיה עוד מידע וכנות היא דבר מאוד חשוב בשלב הלמידה והקריאה שלכם. האם אתם ממשיכים לקרוא כדי לא להתחיל? האם אתה ממשיכים לחפש עוד תשובות כי לא ראיתם תוצאות אחרי יום וכבר איבדתם סבלנות? האם אתם מנסים לבנות את התוכנית המושלמת בשבילכם לפני שתתחילו כדי שלא תעשו טעויות?

הדבר העצוב הוא, שרוב המידע שמפוזר באינטרנט ובאתרים השונים הוא בדיוק ככה, מפוזר. רוב המידע מתרכז בעיקר ב"פתרונות מהירים" ובכתבות שמושכות את העין מאשר במידע שבאמת עוזר ובאמת נותן ערך. לכן, מקור המידע שאתם לוקחים אתכם למסע שלכם צריך להיות איכותי וכזה שבאמת עובד ויותר חשוב, מידע שכבר עבד לאחרים לפניכם. ככל שתשתמשו במידע יותר אמין ואמיתי, ככה היסוד הבא והשלישי, יעבור לכם יותר בקלות.

 

יסוד מספר 3 – לקחת צעד קדימה לפעול עד להשגת המטרה

 

לאחר שהבנו שיש בנו רצון להשיג מטרה כלשהי, בין אם זה לרדת 10 ק"ג במשקל או למצוא עבודה חדשה ומספקת יותר, ולאחר שקראנו, חקרנו וחיפשנו מידע שיעזור לנו להגיע למטרה שלנו הגיע השלב שבו חברים וחברות, 95% נופלים, נמרחים על הרצפה ובוכים כמו ילדים קטנים – לקחת צעד קדימה ולפעול. ניסוי וטעייה הוא חלק הכרחי כדי לבדוק האם המידע שלקחתם יעבוד לכם או לא. יכול להיות שהמידע שבו אתם משתמשים, תלוי כמה הוא אמין ונכון, יעזור לכם המון ויכול להיות שממש מעט.

הנה האיזור שבו 95% מהאנשים שמתחילים דיאטות לדוגמא נכשלים ומרימים ידיים. רונה, בת 25, עומדת יום אחד מול מול הארון לפני יציאה עם הבנות, ולתדהמתה הג'ינס שהיא בחרה לאותו הערב כבר לא עולה עליה. הרגשה של "נמאס לי" מציפה אותה והיא מחליטה שממחר דיאטה (רצון). קצת חיפוש באינטרנט, המלצות מחברות, צפייה בכמה סרטונים והיא יוצאת לדרך (ידע). שבועיים עוברים להם, ורונה מתבאסת לגלות שהמשקל שלה לא זז אפילו ס"מ ושהיא נראית בדיוק אותו הדבר כמו שהיא התחילה. רונה מחליטה להמשיך, ובאיזשהו שלב, במקרה הטוב לאחר כמה חודשים ובמקרה הרע והנפוץ יותר לאחר כמה שבועות, היא מחליטה להפסיק ולהרים ידיים.

רוב האנשים, כמו רונה, מחליטים שדיאטה זה לא בשבילם, שהגנטיקה והמטבוליזם שלהם שונים משל אחרים, שכולם במשפחה במשקל לא תקין אז רק נורמלי שגם הם יהיו ככה ובמקרים הכי מצערים מחליטים שזהו, הם ניסו הכל, והגיע הזמן להשלים עם המצב. אז אמנם רונה הבינה את הרצון שלה, קראה וחיפשה מידע ואפילו לקחה צעד קדימה, אבל שכחה את החלק הכי חשוב במשוואה – להשיג את המטרה.

היסוד השלישי הוא לקחת צעד קדימה ולפעול עד להשגת המטרה. זה אומר, שבכדי להשיג את המטרה שלכם, חובה עליכם לעבור תהליך של ניסוי וטעייה שבו אתם בודקים את המידע המוגבל שיש ברשותכם כרגע ורואים האם הוא מתאים לכם או לא.

כמובן שככל שהמידע שברשותכם יותר אמין ואמיתי, ככה התהליך שלכם יעבור יותר מהר ויותר בקלות. האמת היא שנדיר למצוא על ההתחלה את המידע שהכי יתאים לכם, במיוחד אם אתם עושים זאת לבד ללא איש מקצוע, וברוב המקרים אתם תצטרכו לחזור ליסוד מספר 2, לחפש מידע אחר, ולנסות שוב את המידע החדש שקראתם.

הדרך הכי טובה לקצר ולהקל על השלב השלישי של הניסוי והטעייה שלכם, שבה אני משתמש באופן קבוע עם כל מתאמן ומתאמנת שלי, היא לעקוב אחר ההתקדמות שלהם כדי לבדוק האם התוכנית שהתאמתי להם ספציפית, עובדת כמו שצריך או שהגיע הזמן לבצע שינויים בתוכנית שלהם.

 

האשליה מתנפצת

 

זמן. כן, התהליך לוקח זמן. לא, אין דבר כזה קוביות בשבוע ואין דבר כזה להוריד את השומן מהבטן ע"י מדבקה. דרך מצוינת לדעת האם האתר שאתם נמצאים בו כולל מידע אמין ואמיתי, היא לחפש מודעות שמבטיחות אשליות ודיבורים ולא יותר מזה. זאת הסיבה, שסירבתי כבר מאות פעמים לחברות ולעסקים פרטיים שרצו לפרסם אצלי מוצרים עם הבטחות גדולות שבתכלס לא עושות כלום.

האמת האבסולוטית, היא שכל דבר שווה ערך לוקח זמן ודורש השקעה. תסתכלו בחיים שלכם ואתם תראו שאתם מעריכים מאוד את הדברים שהשקעתם ושלקחו זמן להשיג: מערכות יחסים, רכב שקניתם, דירה שהשקעתם בה וכו'. כל דבר שבא מהר ובחינם, הוא בעל ערך מאוד קטן בשבילכם.

השאלה "כמה זמן ייקח לי כדי להגיע למטרה שלי" היא מיותרת וצריכה לעוף מהלקסיקון שלכם כמה שיותר מהר. אף אחד לא יודע כמה זמן, כי המסע שלכם והתהליך שלכם הוא מיוחד במינו ולא היה אפילו בן אדם אחד שהלך בנעליים שלכם לפניכם. בדיוק כמו הדוגמא עם המלצר למעלה, הדרך היחידה שלכם לדעת כמה זמן היא לנסות ולראות בעצמכם.

כמובן שאיש מקצוע יכול לכוון אתכם, להקל עליכם ולשער כמה זמן, אבל גם אז, כל דבר בעל ערך וכל מטרה בעלת חשיבות גדולה ייקחו זמן. למזלינו, אנחנו לא חיים בשביל שבוע הבא ולא בשביל חודש הבא. אם המטרה שלנו היא להיראות טוב, אנחנו כנראה נרצה להיראות טוב גם בעוד 5 שנים. אם המטרה שלנו היא להרוויח הרבה כסף כל חודש, אנחנו כנראה גם נרצה להרוויח הרבה כסף בעוד 5 שנים.

 

האמת

 

האם יש דבר יותר חשוב בחייו של בן אדם, מאשר להיות מאושר ולהשיג את המטרות הכי חשובות שלו? האם לא זו המטרה שלנו על כדור הארץ? להביע את עצמינו, ליצור משהו מכלום, לנסות ולטעות? בוודאי שכן. כל המטרה של החיים היא לחיות וזה אומר להגשים את החלומות שלנו, לעולם לא להתפשר ולרדוף אחר הדברים והמטרות שהכי חשובים לנו.

רוב האנשים, ואני מניח שאם קראתם עד לפה אתם לא הרוב, מחפשים לקחת ולקבל בחינם דברים שאחרים עבדו, נתנו והשקיעו בשביל להרוויח אותם ביושר. אני שמח שהיקום שלנו עובד עם חוקים חזקים ואמיתיים שכאלו – ככל שבן אדם נותן מעצמו יותר, ככה הוא מקבל יותר בחזרה.

 

נ.ב.

 

מרגיש שאתה צריך עזרה או ייעוץ בכדי להגיע למטרות שלך? מבולבל מכל המידע המפוזר שנמצא באינטרנט?

אם התוצאות שלך לא מספקות אותך עד עכשיו, לחץ כאן, כי יש לנו הודעה מיוחדת בשבילך.

 

ברוך הבא ללמצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.

 


תגובות

 1. רז אומר/ת: 07/16/2015 בשעה 21:33

  אין פשוט איש מיוחד חבל שכולם לא כמוך

  • חיים כהן חיים כהן אומר/ת: 07/16/2015 בשעה 23:13

   רז, מזל טוב. אתה הראשון שהגיב באתר החדש שלי. ברוך הבא 🙂

 2. שמעון אומר/ת: 07/17/2015 בשעה 18:48

  אין אליך חיים,הבאתה לי מלא מוטיבציה,תודה רבה לך!

 3. אריאל אומר/ת: 07/21/2015 בשעה 09:52

  אין עליך חיים, אתה אלוף

 4. לידור אומר/ת: 10/04/2015 בשעה 01:21

  תודה חיים אתה מלך תגיד אני רוצה להירשם לאימונים אישיים איפה אני עושה את זה

 5. יעל שטיימן אומר/ת: 01/11/2016 בשעה 10:12

  הלוואי וליותר אנשים היה את תפיסת העולם שלך, ההבנה, והדרייב לעשות ולא לוותר.. כל הכבוד לך על העזרה לאנשים השיתוף בכל הידע שיש לך והתמיכה

 6. דניאל אומר/ת: 01/11/2016 בשעה 12:36

  שלום חיים, אני רוצה להגיד שאני ממש רוצה להתחיל אימונים רציניים ויש לי בעיה חמורה שאני לא מצליח להיכנס למסגרת אימונים קבועה.
  אם יש דרך לעזור לי אשמח מאוד

  • Mccayde אומר/ת: 08/09/2016 בשעה 09:34

   Bravo Drdu16 – bien dit. Je viens d&sorur;écriqe une lettre à mon futur ex ophtal que le professionel de la médecin devienne d eplue en plus un technicien commercial du domaine médical que de soigner un être vivant. Avant je l’ai malgré tout remercie pour les soins récus. A l’auteur de la note: vous avez l’air d’être un vrai médecin. Dommage qu’il soit en voie de disparition. Super texte. Bonne journée à tous

 7. רועי אומר/ת: 02/06/2016 בשעה 20:24

  אני כל כך מחכה לרגע שבו אני אמצא את ההזדמנות להחזיר לך על כל מה שאתה עושה בשבילי
  כן גם אני אחד שמעדיף לתת המון מלחכות לתמורה
  ואני חושב שמגיע לך כל כך הרבה ממה שאתה מקבל עכשיו!
  תודה רבה לך חיים על עוד אחד מהטיפים המושקעים והטובים שלך 3>

 8. best home surveillance system אומר/ת: 06/01/2018 בשעה 22:55

  wireless outdoor security system
  best home surveillance system http://emarkiel.com/es/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1139

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *