האמת: היכולת להגיד לעוגה לא


יסודות

לפעמים אנחנו מתעוררים ומבינים שאי אפשר לברוח. נופל לנו האסימון, שזה בלתי אפשרי לברוח ולהתעלם מחוקי היקום. אם נעלה מחר לעזריאלי וננסה לעוף, לא משנה כמה רצון יש לנו, אנחנו נכיר לראשונה מה זה להשתין במכנסיים.

זה אולי נראה מובן מאליו, אבל רוב האנשים בעולם מסתירים לעצמם את העולם האמיתי ומכסים את העיניים כמו שהם היו עושים בילדות, כשאמא שלהם הייתה מצווה עליהם בזמן קטע אירוטי על מסך הטלוויזיה. היום הם אשכרה עושים את זה עם הפלאפון ואפילו לא מסתכלים ימינה או שמאלה כשהם חוצים את הכביש, אבל מאז ומעולם, קל לנו בני האדם, להעמיד פנים שאנחנו יכולים להתחמק מהחוקים ולא לשלם על התוצאות.

95% מהאנשים מתעלמים מהעובדה, שלכל מעשה שלהם יש השלכה. לפעמים ההשלכה מגיעה מהר ולפעמים לוקח לה שנים להגיע, אבל היא תגיע ב100%.

גבר יכול לעשן היום, ולהיות בריא לחלוטין, אבל 10 שנים מהיום, בין אם הוא ייהנה מסרטן ריאות או לא, הוא בקושי יצליח לרוץ, השיניים שלו ייראו כמו מרקר צהוב והוא יהרוס לעצמו את הבריאות.

אישה יכולה להכניס רעל וחרא של אוכל לגוף שלה, ועדיין להיראות טוב, רק כדי למצוא את עצמה 3 שנים מעכשיו, בלי שריר, עם צלוליטיס, עור עודף וכח של ילדה בת 3.

גבר יכול להיות מכור לעבודה שלו ולא לתת יחס לאשתו, ועדיין לחזור לבית חם ואוהב, רק כדי לגלות בעוד 5 שנים, שנמאס לה והיא רוצה גירושין.

 

עוגה עכשיו!

 

95% מהאנשים על כדור הארץ, התרגלו לאכול את העוגה לפני הארוחה העיקרית והמזינה. היום, יותר מכל זמן אחר בהיסטוריה, אנשים מכורים ורגילים לספק לעצמם את ה"היי" הרגעי שלהם בכל צורה אפשרית. נדיר היום למצוא אנשים חזקים בעלי משמעת ושליטה עצמית. כשאני אומר נדיר, אני מזמין אתכם לעשות בדק ובית ולשאול את עצמכם, כמה אנשים בעלי משמעת ושליטה עצמית גבוהה אתם מכירים.

בעבר, הייתה אמרה שכל הזמן הייתי שומע: "יום אחד, לא יהיה צורך בבני אדם, כי הרובוטים יעשו הכל במקומינו". היום אני רואה שהגענו לשלב הזה. גברים נכנסים לשירותים ובאופן אוטומטי כמו רובוטים, צריכים גירוי למח שלהם ומוציאים את הפלאפון מהכיס. נשים חוצות את הכביש, בלי להסתכל ימינה או שמאלה, רק כדי חס וחלילה לא לחוות את החיים האמיתיים שלה לרגע אחד קצר.

אף אחד, לא בגן, לא בבית ספר, לא בצבא, לא באוניברסיטה ולא בשום מקום אחר, עצר אותנו כדי להסביר לנו שבחיים יש חוקים, ושלכל מעשה יש השלכה. אנשים חיים בלהלהלנד ומצפים שהכל יסתדר לטובה יום אחד. תולים את הביטחון שלהם בהורים שלהם, במורים שלהם, במוסדות הלימוד, בבוס שלהם, במקומות העבודה שלהם וככה חיים שלמים מעבירים את כל האחריות לגורמים אחרים, העיקר לא להתמודד עם האמת המפחידה ביותר על פני האנושות כולה – אף אחד לא שם עליך זין.

החיים שלכם תלויים בכם ורק בכם. אין אחד שידאג לעתיד שלכם. אם אתם חושבים שיש, אתם ישנים והגיע הזמן לקום. לכו למראה, תסתכלו על מי שמשתקף מולכם ותגידו שלום יפה. הכרס שיש לכם? העבודה שאתם עובדים בה? הדיכאון שאתם מרגישים? הבדידות שלכם? הזוגיות שלא הולכת לכם? העצלנות שלכם? חוסר השליטה שלכם? המשמעת העצמית החלשה שלכם? – כל אלו ועוד יישתנו כשאתם תשתנו. המציאות שלכם תשתנה, כשתהיו מסוגלים לאכול את העוגה בסוף הארוחה, כשתשבו מול המחשב ותלמדו, ולא תביאו ביד או תראה טלוויזיה במקום, כשתהיו מסוגלים לקיים הבטחות לעצמכם ולאחרים ולא להגיד "על הזין שלי, לא בא לי".

 

אייפון 17 שלהם תקוע מול הפנים

 

כל החיים, גם בתיכון וגם באוניברסיטה, ימשיכו לשכנע אתכם, ההורים, המורים והחברים, ללכת לכיתה וללמוד דברים שלא יתרמו לכם דבר לחיים שלהם, בעוד שאת הדברים הבאמת חשובים והבאמת נחוצים כדי להתמודד עם המציאות הקשה על כדור הארץ, הם מזניחים ולא נותנים לו חשיבות. אחת הסיבות שאף אחד לא מלמד אותנו את אותם כלים פרקטיים להצלחה בחיים האמיתיים, היא כי 95% מההורים והמורים שלנו לא למדו את זה בעצמם.

האמת היא, קשה, אמיתית וקרה, שרוב האוכולסיה בעולם, גם בגילאי 40 וגם בגילאי 60, עדיין לא התבגרו ועדיין לא מצליחים לשלוט בעצמם ולעשות את מה שחשוב להם באמת כדי להשיג את המטרות שלהם. אותם 95% מהאנשים, לעולם לא יצליחו לרדת במשקל, כי הם ייכנעו לדחפים שלהם, לעולם לא יעסקו בקריירה מעניינת שהם בחרו בה, כי הם יעדיפו לצאת למסיבה במקום ללמוד למבחן, לעולם לא ייהנו מזוגיות בריאה, כי הם ייכנעו ל**ן שלהם שיגיד להם לבגוד. ללא שליטה עצמית ומשמעת עצמית, אנשים ימשיכו להיות רובוטים עם האייפון 17 שלהם תקוע מול הפנים.

 

למצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.


תגובות

  1. אסף ויטמן אומר/ת: 07/19/2015 בשעה 15:46

    מאמר חזק ביותר, תודה רבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *