אם זה שלך, זה שלך


ביטחון עצמי

"אם זה שלך, זה שלך" – צ'רלי – הספר החדש שלי.

היום, יושב אצל הספר החדש שלי, צ'רלי, (כבר פעם שנייה אצלו), ואני בשוק מכמה הבן אדם הזה מלא בתובנות ובחכמת חיים. בסוף התספורת, אחרי שעה וחצי, הוא אמר לי שלספר אותי זה כמו לספר בחורה. מה לעשות, אני אוהב לדבר, לחקור ולשמוע סיפורים.

התובנה הכי חזקה שיצאתי איתה היום, היא "אם זה שלך, זה שלך".

 

איכילוב

 

יוני 2015, החודש הכי מלחיץ בחיים שלי. סטרס, קשיי נשימה ובסוף בית חולים. אני בסדר והכל תקין, אבל הגעתי למצב שאני לא מסוגל לנשום כמו שצריך, וחששו שזה קשור לבעיות בלב שיש לנו במשפחה, אז מכאן הגענו לבית חולים. אני בפנים ידעתי למה זה קשור, וזה רק היה עניין של זמן.

אני מאוד מאוד שאפתן, ואני רואה את עצמי מגיע מאוד רחוק בחיים שלי, וזה מבחינתי תקף לכל תחום בחיים שלי. אני פשוט רוצה את ההכי טוב שיש, ולא פחות מזה. בזכות משמעת עצמית ויכולת להתמיד, אני משיג ביום אחד, מה שאנשים לא משיגים בחודש אחד. קם מאוד מוקדם והולך לישון מאוד מאוחר, כדי להגיע למטרות שלי ולרדוף אחריהן.

יוני היה חודש מאוד מאוד מאתגר – קשר זוגי שמתנהל בטווח רחוק, עבודה על 3 פרויקטים גדולים, משרה מלאה בתור מאמן ויועץ אישי, עבודה על אתר חדש שאתם קוראים בו עכשיו, טיפול בחובות, חידוש ועבודה על קשר עם בני משפחה ובתכלס יוני היה חודש בן זונה וקרו בו דברים מדהימים. כשחודש יולי הגיע, הסתכלתי על החודש שעבר, כמו שאני עושה תמיד כדי להפיק לקחים, להגיד לעצמי תודה וללמוד מהטעויות שעשיתי וראיתי שבכל החודש הזה, היה דבר אחד מאוד מיותר – לחץ.

 

זאת אומרת, יכולתי לעבור את כל יוני, עם כל הדברים המדהימים שקרו, בלי לחץ, ברוגע. הלחץ הוא משהו פנימי והוא מגיע מתפיסת המציאות שלנו. לפעמים, כמו שקרה לי ביוני, הייתי כל כך בפנים, שקוע ועסוק, שלא שמתי לב שאני חופר לעצמי בור. כשחודש יולי הגיע, קיבלתי החלטה מאוד ברורה: לא מעניין אותי מה קורה ולא מעניין אותי איזו מטרה עומדת לפניי כרגע – אני נשאר רגוע. אם זה שלי, זה שלי. אני אתן את הכי טוב שלי כדי להשיג את מה שאני רוצה, אני אשקיע, אבל בשום פנים ואופן אני לא אלך ראש בקיר ואזניח את הבריאות שלי.

 

אני פוגש המון אנשים, שכל כך רצו לרדת במשקל, שהם שינו את כל החיים שלהם ב180 מעלות, עברו לסלט וקרקר ביום והתחילו לרוץ 3 שעות מראשון עד שבת, רק כי הם רצו למהר את התהליך. מה קרה בדרך? הנזק הכמעט בלתי הפיך של עור עודף, מטבוליזם נדפק, רמות האנרגיה ואיכות השינה שלהם על הפנים, דיכאון, חולשה… אם הם רק היו יודעים – אם זה שלך, זה שלך.

אני חושב שאחד השיעורים הכי חשובים שהחיים הזכירו לי בחודש-חודשיים האחרונים, היא שכשאני הולך לישון בלילה, אני הוא לא זה שמרדים את עצמי. כשאני כותב את המילים האלו, אני הוא לא זה שמעביר את הדם מהלב לכלי הדם. ואני הוא לא זה שדואג לווסת את הטמפרטורה של הגוף שלי. החיים הזכירו לי לשחרר. לתת ליקום / עולם / אלוהים לעשות את החלק השני.

 

החיים מעיפים לי סטירה

 

כשאני מסתכל אחורה, אני יכול לראות את כל הדברים המדהימים שקרו לי, שהגיעו מתוך אותה יכולת לשחרר ולתת ליקום לעשות את שלו.

בזכות היכולת לשחרר, עברתי מלחיות עם גוף של שחיף לגוף שלא מפסיקים להסתכל עליי לכל מקום שאני הולך (זה פשוט ככה, אנשים נועצים מבטים ולא מתביישים בזה). כי כשאני התחלתי להתאמן, אף פעם לא היה לי לחוץ להשיג את התוצאות מהר, כי ידעתי שהתוצאות יגיעו. ידעתי שאני צריך לתת מעצמי את הכי טוב, ואת כל השאר הגוף יעשה.

בזכות היכולת לשחרר, עברתי מאתר מכוער בשם אוצ'ה (ootcha) שאמא שלי עד היום, ואפילו בדיוק היום, קוראת לו אוחצ'ה, שכמות הצפיות שלו ביום נעה בין 15-30 צפיות וכמות האנשים שהשאירו פרטים בצור קשר הייתה בדיחה, לאתר שאני גאה שהוא שלי, עם אלפי צופים ביום ומאות אימיילים בכל שבוע שאני בקושי מספיק לענות לעשירית מהם. ידעתי, שיום אחד, זה יתפוס, יום אחד אנשים יתאהבו ברעיון שאני מציע ושיש אנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים שלהם. ואני דאגתי כל יום, לתת מעצמי 100% עם אמונה שלמה, שמתישהו זה יתפוס תאוצה.

 

בכל פעם שאני מנסה להתעלם מהחוקים של היקום או שאני סוטה מהנתיב שאני יודע שהוא נכון בשבילי, החיים מעיפים לי סטירה ומחזירים אותי למסלול. כי אם זה שלי, זה שלי.

 

למצוא את הבוס שבפנים,

חיים כהן.


פוסטים מומלצים

24 יול 2017

תגובות

 1. maya אומר/ת: 07/23/2015 בשעה 18:52

  היי מאמר מעניין טוב לשמוע שאתה כבר מרגיש טוב
  ותגיד מה זה אתה קם מוקדם ויושן מאוחר? אתה לא מקפיד על מספיק שעות שינה?

  • חיים כהן חיים כהן אומר/ת: 07/26/2015 בשעה 22:09

   תודה מאיה.

   זה הכל עניין של תקופות. היום אני מקפיד על מינימום 7 שעות.

 2. יעקב כהו אומר/ת: 12/05/2015 בשעה 18:27

  היי.
  אחד המאמרים המעניינים ביותר שלך אהבתי מאוד…
  נ.ב. אתה יכול להעלות סרטון על כוח שתי ידיים?

 3. שימי אומר/ת: 01/23/2019 בשעה 04:15

  מזל שאתה קיים אני כול כך צריך עזרה סוף סוף יש משו טוב במדינה הזאת שזה אתה..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *